Nie daj się cukrzycy

Ciągłe uczycie pragnienia, częste oddawanie moczu, napady „wilczego” głodu, senność i ogólne osłabienie – to tylko niektóre z objawów mogących świadczyć o tym, że jesteśmy chorzy na cukrzyce. Przychodnia Bocheńska zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje lekarza diabetologa pozwalające na wczesne wykrycie cukrzycy.

 

Cukrzyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, która nieleczona prowadzi do wielonarządowych powikłań, niepełnosprawności, a w konsekwencji i śmierci. Wiele osób, które na nią chorują nie mają świadomości i podstawowych informacji o tym schorzeniu, bagatelizując groźne objawy takie jak m.in. ciągłe uczycie pragnienia, częste oddawanie moczu, napady „wilczego” głodu, senność i ogólne osłabienie.

 

To grup podwyższonego ryzyka zachorowania na cukrzyce należą m.in. osoby powyżej 45 roku życia, osoby otyłe, osoby rodzinnie obciążone cukrzycą, matki dzieci o masie urodzeniowej powyżej 4 kg lub u których stwierdzono cukrzycę ciężarnych. 22 września Przychodnia Bocheńska zaprasza na bezpłatne badania w kierunku cukrzycy, w szczególności badanie glukozy we krwi (na czczo), pomiar masy ciała, ciśnienia krwi i ocenę czynników ryzyka cukrzycy. Osoby, u których stwierdzone zostanie podwyższone ryzyko zachorowania na cukrzyce otrzymają możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarza diabetologa.