Nie daj się cukrzycy

Ciągłe uczycie pragnienia, częste oddawanie moczu, napady “wilczego” głodu, senność i ogólne osłabienie – to tylko niektóre z objawów mogących świadczyć o tym, że jesteśmy chorzy na cukrzyce. Przychodnia Bocheńska zaprasza na bezpłatne badania i konsultacje lekarza diabetologa pozwalające na wczesne wykrycie cukrzycy.

 

Cukrzyca to jedna z najgroźniejszych chorób cywilizacyjnych, która nieleczona prowadzi do wielonarządowych powikłań, niepełnosprawności, a w konsekwencji i śmierci. Wiele osób, które na nią chorują nie mają świadomości i podstawowych informacji o tym schorzeniu, bagatelizując groźne objawy takie jak m.in. ciągłe uczycie pragnienia, częste oddawanie moczu, napady “wilczego” głodu, senność i ogólne osłabienie.

 

To grup podwyższonego ryzyka zachorowania na cukrzyce należą m.in. osoby powyżej 45 roku życia, osoby otyłe, osoby rodzinnie obciążone cukrzycą, matki dzieci o masie urodzeniowej powyżej 4 kg lub u których stwierdzono cukrzycę ciężarnych. 22 września Przychodnia Bocheńska zaprasza na bezpłatne badania w kierunku cukrzycy, w szczególności badanie glukozy we krwi (na czczo), pomiar masy ciała, ciśnienia krwi i ocenę czynników ryzyka cukrzycy. Osoby, u których stwierdzone zostanie podwyższone ryzyko zachorowania na cukrzyce otrzymają możliwość skorzystania z bezpłatnych porad lekarza diabetologa.W przychodni akceptujemy płatność kartą płatniczą oraz kredytową Visa, Mastercard, Maestro.
karty_m

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu dla wszystkich pacjentów przychodni.

Dane adresowe:

Przychodnia Bocheńska
ul. Krakowska 27
32-700 Bochnia
14 611 63 63

Godziny:

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ):
poniedziałek-piątek: 08:00–18:00
sobota-niedziela: nieczynne

Poradnie specjalistyczne:
poniedziałek-piątek: 07:00–20:00
sobota-niedziela: nieczynne

Punkt pobrań Synevo:
poniedziałek-piątek: 07:00–15:00
sobota: 07:30-12:30
niedziela: nieczynne