Ginekolog, Onkolog, Endokrynolog – dr hab. n. med. Tomasz BANAŚ

Ginekolog, Onkolog, Endokrynolog – dr hab. n. med. Tomasz BANAŚ

Od października w naszej przychodni będzie przyjmować: specjalista ginekologii i położnictwa, specjalista ginekologii onkologicznej oraz endokrynologdr hab. n. med. Tomasz BANAŚ.

Konsultacje co środę w godzinach od 15:00 do 17:00.

Dr hab. n. med. Tomasz Banaś jest specjalistą położnictwa i ginekologii oraz ginekologii onkologicznej, ukończył również szkolenie specjalizacyjne z endokrynologii. Pracownik Kliniki Ginekologii i Onkologii Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie.

Udziela konsultacji z zakresu profilaktyki i leczenia stanów przednowotworowych oraz nowotworów złośliwych narządu rodnego – w szczególności nieprawidłowych wyników cytologii szyjki macicy, przewlekłych infekcji wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV), polipów i przerostów endometrium a także guzów jajnika.

Wykonuje badania kolposkopowe, polegające na oglądaniu pod powiększeniem szyjki macicy, co pozwala na precyzyjną ocenę jej nabłonka i obecnie stanowi standard w diagnostyce stanów przednowotworowych szczególnie w przypadku nieprawidłowych wyników cytologicznych.
Również wykonuje ultrasonograficzną diagnostykę różnicową guzów jajników w oparciu o algorytmy IOTA i ADNEX, które pozwalają na ocenę ryzyka złośliwości, jest to o tyle ważne, iż pacjentki z guzem jajnika o wysokim ryzyku złośliwości powinny być leczono w oddziałach ginekologii onkologicznej, co daje największe szanse na wyleczenie z choroby nowotworowej.

Jako ginekolog z bogatym doświadczeniem endokrynologicznym zajmuje się również wnikliwą diagnostyką leczeniem zaburzeń miesiączkowania, zespołu policystycznych jajników (PCOS) oraz występujących w jego przebiegu nadmiernego owłosienia, otyłości i zaburzeń owulacji. Konsultuje również ciężarne, u których rozpoznano zaburzenia funkcji tarczycy.

Doświadczenie onkologiczne i endokrynologiczne jakie posiada dr Tomasz Banaś pozwala na zapewnienie kompleksowej opieki pacjentkom w wieku okołomenopauzalnym, w tym takie prowadzenie terapii hormonalnej okresu okołomenopauzalnego by była nie tylko skuteczna, lecz również bezpieczna pod względem ryzyka rozwoju złośliwych nowotworów hormonozależnymi, w szczególności raka endometrium oraz piersi.

dr hab. n. med. Tomasz BANAŚW przychodni akceptujemy płatność kartą płatniczą oraz kredytową Visa, Mastercard, Maestro.
karty_m

Bezpłatny dostęp do bezprzewodowego internetu dla wszystkich pacjentów przychodni.

Dane adresowe:

Przychodnia Bocheńska
ul. Krakowska 27
32-700 Bochnia
14 611 63 63
517 860 912

Punkt pobrań Synevo
538 425 237

Gabinet Okulistyczny
885-455-955

Godziny:

Podstawowa opieka zdrowotna (POZ):
poniedziałek-piątek: 08:00–18:00
sobota-niedziela: nieczynne

Poradnie specjalistyczne:
poniedziałek-piątek: 07:00–20:00
sobota-niedziela: nieczynne

Punkt pobrań Synevo:
poniedziałek-piątek: 07:00–15:00
sobota: 07:30-12:30
niedziela: nieczynne

Rehabilitacja dzieci NDT-BOBATH